سفارش تبلیغ
صبا ویژن

Carbon filterفیلتر کربن

?

پیش درمانی با اسمز معکوس


فیلترهای کربن فعال به دلایل مختلف به طور گسترده ای در سیستم های تصفیه آب مورد استفاده قرار می گیرند که مهمترین آنها موارد زیر است:

  • رنگ ، بو و طعم را در آب از بین ببرید
  • ترکیبات کلر ، بنزن ، رادون و THM را حذف کنید
  • آب H2S را بردارید
  • نصب و نگهداری آسان و ارزان
  • سهولت شستشوی پشت

به منظور افزایش کارایی و بهبود کارایی سیستم های تصفیه آب مانند اسمز معکوس ، یک مرحله پیش تصفیه در نظر گرفته می شود. نصب فیلترهای کربن در مرحله قبل از تصفیه اسمز معکوس ، گام اصلی در حذف مواد آلی و کلر موجود در آنها است که باعث افزایش عمر فیلترهای اسمز معکوس می شود.

فیلتر کربن فعال(Activated carbon Filter) ، فیلتر کربن فعال یا فیلتر کربن فعال نیز نامیده می شود.
کربن فعال به عنوان کربن فعال فعال نیز شناخته می شود.
گفته می شود که کربن توسط اکسیژن به گونه ای تصفیه می شود که روزانه تعداد بیشماری سوراخ کوچک (در میلیون ها) بین اتم های آن تشکیل می شود. (مدل سنگ پا کوچکتر)
کربن فعال به گونه ای فعال می شود که می توان سطح بسیار بزرگی را با استفاده از مقدار کمی از آن برای ساخت فیلتر تهیه کرد. به عنوان مثال ، یک گرم کربن فعال برای تهیه فیلتر هوای 500 فوت مربع (یک چهارم فوتبال ایالات متحده) برای جذب فیزیکی یا واکنش جذب شیمیایی برای فیلتر کردن آلاینده ها کافی است. فیلتر تعبیه شده توانایی جذب مقدار قابل اندازه گیری گاز نیتروژن را دارد. نیتروژن توسط تغییرات فیزیکی جذب شده و سپس مایع می شود.
فیلترهای کربن فعال توانایی جذب بقایای واکنشهای شیمیایی و بسیاری از آلاینده های دیگر مانند شماره 2 را دارند. دی اکسید کربن ، مونوکسیدکربن ، ترکیبات آلی فرار (حاوی ترکیبات آلی فرار ، بنزن ، رادون ، فرمالدئید و ...) ، سرب و دی اکسید کربن (دی اکسید گوگرد) نیز توسط کربن فعال از هوا خارج می شوند.

?

ساختار کلی دستگاه های تصفیه آب فیلتر کربن فعال شامل مخزن ، شیر ورودی ، سیلیس ، کربن فعال و شیر خروجی است. بدنه فیلتر کربن فعال اغلب از فولاد یا فولاد کربن با پوشش اپوکسی یا FRP ساخته شده است. آب با pH موجود در سطح خنثی دریچه ورودی به مخزن وارد شده و با عبور از لایه های کربن مواد آلی را از دست می دهد و در نهایت با عبور از سیلیس مواد جامد معلق خارج شده و آب شفاف ، بدون بو ، طعم و رنگ شیر است. خروجی از مخزن انجام می شود.
?


نکته مهم در ساخت فیلترهای کربن این است که علاوه بر کربن فعال ، در این فیلترها از سیلیس نیز استفاده می شود که نقش بسیار مهمی در جذب مواد جامد معلق در آب دارد. ابتدا لایه ای از سیلیس اعمال شده و با کربن پوشانده می شود. عبور ذرات معلق و جذب مواد آلی توسط فیلترهای کربن با گذشت زمان باعث ایجاد یک لایه ژلاتینی روی آنها می شود که عملکرد فیلتر را بسیار کاهش می دهد. بنابراین ، تمیز کردن و تمدید فیلتر به روش های مختلف مانند شستشوی پشتی با شستشوی مجدد ضروری است.

مزایای تصفیه آب فیلتر کربن
?

?