سفارش تبلیغ
صبا ویژن

دوزینگ پمپ تزریق

?با توجه به این فاکتور ، در طولانی مدت می توانید از ساییدگی و پاره شدن پمپ دوز جلوگیری کنید. ترکیب مایع همچنین در انتخاب اندازه و نوع پمپ دوز تأثیر دارد. بنابراین قبل از انتخاب پمپ دوز مناسب باید دقیقاً فرمولاسیون مایعاتی را که دارید بشناسید. از چه موادی تشکیل شده است؟ آیا این یک سوسپانسیون غلیظ با محلول رقیق است؟ به عنوان مثال ، اگر محلول شما حاوی ذرات جامد است ، باید پمپ دوز را انتخاب کنید که دارای غشا special خاصی باشد.

پمپ های دوز یا پمپ های اندازه گیری یا به عبارت دیگر پمپ اندازه گیری ، پمپ هایی هستند که مقدار معینی (دوز مشخص) مایع را پمپ می کنند (تزریق می کنند).


به طور طبیعی ، در سیستم های دوز پمپ ، میزان جریان و فشار از مهمترین پارامترها هستند. بنابراین ، تمام پمپ های دوزینگ جریان قابل تنظیم دارند.
یکی از ویژگی هایی که پمپ دوز را از پمپ های مشابه متمایز می کند ، توانایی تغییر چرخه رفت و برگشت است. در تمام پمپ های دوزینگ ، تغییر سرعت جریان با تغییر مسیر قابل انجام است ، اگرچه در بیشتر پمپ های دوز ، تغییر فرکانس تزریق نیز برای کنترل جریان استفاده می شود. [1]
این پمپ های دوز دارای انواع و مکانیسم های مختلفی مانند پمپ دوز دیافراگم ، پمپ دوز پیستون ، پمپ دوز مارپیچ و پمپ دوز پریستالت (سیلندر) با مواد مانند: ST316 ، PE ، PTFE ، PVDF و ... هستند. سایر مواد شیمیایی تولید می شوند.(آب پاکسازان)
نیروی محرکه این پمپ های دوز دهی به طور کلی الکتریکی ، الکتریکی ، برقی یا مغناطیسی ، پنوماتیک و هیدرولیکی است.
لازم به ذکر است که در پمپ های سانتریفیوژ معمولی ، سرعت تغییر با تغییر فشار ، توان الکتریکی و سایر عوامل تغییر می کند و برای استفاده به عنوان پمپ دوز مناسب نیست.

قوطی های تزریق کلر در سیستم کلرزنی گفته می شوند که با ابعاد ، ظرفیت های مختلف ، دستی یا هر مشخصه دیگری طراحی و اجرا می شوند. از محصول همان شرکت استفاده می شود ، البته از نمونه های اروپایی یا هر مارکی می توان برای سفارش استفاده کرد.

لازم به ذکر است که این بسته پمپ دوز فقط برای تزریق کلر نیست و می تواند برای تزریق سایر مواد شیمیایی مایع نیز مورد استفاده قرار گیرد و از آنجا که در موارد تزریق کلر از این بسته ها بیشتر استفاده می شود ، به طور گسترده ای به عنوان ایستگاه پاکسازی شناخته می شود که همان پمپ دوز است.

راهنمای انتخاب پمپ دوز مناسب

امروزه پمپ های دوزینگ ، معروف به پمپ های اندازه گیری یا پمپ های سرنگ ، تجهیزاتی هستند که می توانند در صنایع مختلف برای افزودن مواد شیمیایی به محلول ها مورد استفاده قرار گیرند. با توجه به تنوع این پمپ ها و تغییراتی که به طور مداوم در آنها ایجاد می شود ، انتخاب پمپ دوز مناسب می تواند یک روند چالش برانگیز باشد.

?
دبی
میزان جریان مهمترین عاملی است که هنگام انتخاب پمپ دوز باید در نظر گرفت. اگر جریان مورد نظر خود را بدانید ، گام مهمی در انتخاب پمپ مورد نظر خود برداشته اید. میزان جریان بر حسب گالن در دقیقه یا لیتر در دقیقه اندازه گیری می شود. اما مهم است که بدانیم اصطلاح دبی در بازار استفاده نمی شود اما به جای آن اصطلاح قطر پمپ استفاده می شود. زیرا هرچه آب پمپ بیشتر شود ، حجم آن نیز بیشتر خواهد بود. برای اینکه بدانید کدام پمپ جریان مورد نیاز را تأمین می کند ، باید پمپ را انتخاب کنید تا حداکثر دبی شما از 90? ظرفیت آن پمپ بیشتر نشود.آب پاکسازان
محیط عملیاتی

به نظر شما ، ممکن است محیط کار مربوط به انتخاب پمپ مناسب برای شما نباشد. اما بسیار مهم است که بدانید پمپ دوز شما در یک محیط گرم و آفتابی کار می کند یا در دمای بسیار پایین کار می کند؟ زیرا به عنوان مثال اگر قرار است یک پمپ در آفتاب کار کند ، باید پمپی را انتخاب کنید که بتواند در برابر دمای بالا کار کند. این حداکثر دما معمولاً در کاتالوگ دوز پمپ ذکر می شود.
تشکیل مایعات
?

مواد جز P پمپ
بسیاری از گیاهان به طور منظم از مواد خورنده یا ساینده استفاده می کنند که به اجزای پمپ بادوام نیاز دارند. بنابراین دانستن واکنشهای شیمیایی که اجزای پمپ تحت تأثیر آنها قرار دارد بسیار مهم است. این اطلاعات به شما امکان می دهد یک پمپ دوز دهی را انتخاب کنید که توانایی قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی را داشته باشد. برای این منظور ، دوز پمپ ها از مواد مختلفی ساخته شده اند که می توانند نیازهای مختلف مشتریان را برآورده کنند. به عنوان مثال ، انتخاب پمپ دوز که سر آن از پلاستیک ساخته شده و یک حلال تزریق می شود ، بسیار خطرناک است. زیرا حلالهای پلاستیکی می خورد و بهتر است از فولاد ضد زنگ استفاده شود.

?