سفارش تبلیغ
صبا ویژن

فیلتر کارتریج (Cartridge filter) نخی و pp

فیلترهای میکرون BIG ONE فیلترهای پلی پروپیلن هستند که در سیستم های فیلتراسیون آب استفاده می شوند. از فیلترهای BIG ONE برای ورود زیاد آب استفاده می شود. فیلترهای کارتریج BIG ONE در اندازه های 23 و 40 اینچ تولید می شوند. این فیلترها توانایی جدا کردن ذرات تا 5 میکرون را دارند.
انواع فرآیندهای تصفیه فاضلاب
تصفیه آب فاضلاب
انواع فیلترهای میکرون

فیلترهای میکرون نوعی فیلتر عمیق مناسب برای از بین بردن ذراتی با اندازه نسبتاً یکنواخت در سراسر فیلتر است. از فیلترهای کارتریج برای تصفیه آب سطحی و چاه استفاده می شود. علاوه بر تقسیم بندی بر اساس اندازه منافذ و اندازه فیلتر ، فیلترهای میکرون نیز بر اساس ماده فیلتر طبقه بندی می شوند.

در تصفیه منابع آب بسیار آلوده ، فیلترهای کارتریج به عنوان فیلترهای نهایی پس از فیلترهای شن و کربن برای حذف ذرات معلق استفاده می شوند. فیلترهای میکرون در داخل محفظه هایی به نام هوزینگ قرار دارند.

فیلترهای کارتریجی رایج ترین نوع فیلتر ساخته شده از مواد طبیعی یا مصنوعی هستند که در اطراف یک لوله مرکزی قرار می گیرند.

فیلترهای کارتریجی رایج ترین فیلترها برای تصفیه آب هستند.
در سیستم های نمک زدایی ، غشاها نقش اصلی در تصفیه آب دارند و به دلیل قیمت بالای آنها ، نگهداری آنها مهم و به صرفه است. یکی از راه های محافظت از دستگاه آب شیرین کن با فناوری اسمز معکوس استفاده از فیلترهای میکرون است.
اندازه های فیلتر میکرون

فیلترهای میکرون ، فیلترهای شنی ، فیلترهای کربن فعال از جمله سیستم های فیلتراسیون هستند. فیلتراسیون فرآیندی است که طی آن ناخالصی های مواد و ذرات معلق فیلتر می شوند. روش های مختلفی برای تصفیه و تصفیه آب استفاده می شود.

برای هر نوع سیستم تصفیه آب ، تصفیه به عنوان یک روش پیش تصفیه برای حذف ذرات معلق و ناخالصی های آب ضروری است.
واحد فیلتراسیون میکرون چیست؟

همانطور که از نام آن پیداست ، از واحد فیلتر میکرون برای فیلتر کردن و حذف ذرات میکرون از آب استفاده می شود. از فیلترهای میکرون و کارتریج برای از بین بردن ذراتی که اندازه آنها کمتر از 50 تا 80 میکرون است استفاده می شود.فیلتر میکرون پرکاربردترین تجهیزات در سیستم های تصفیه آب RO و اسمز معکوس است.

فیلترهای میکرون یا فیلترهای کارتریجی از پلی پروپیلن و الیاف ساخته می شوند و دارای منافذ مختلفی هستند.

فیلترهای کارتریج بر اساس اندازه منافذ به فیلترهایی با اندازه های زیر تقسیم می شوند که نشان دهنده حداقل قطر ذرات خارج شده توسط فیلتر است.

فیلتر کارتریج 1 میکرونی
فیلتر کارتریج 5 میکرونی
کارتریج فیلتر 10 میکرونی
کارتریج فیلتر 20 میکرونیفیلترهای کارتریج 5 و 1 میکرونی پرکاربردترین فیلترهای کارتریج برای تصفیه آب هستند.

فیلترهای کارتریج در اندازه های 10 ، 20 و 30 و در قطرهای 2.5 و 4.5 اینچ تولید و عرضه می شوند.

فیلترهای میکرون بر اساس اندازه فیلتر به شرح زیر است:

فیلتر کارتریج 10 اینچ
فیلتر کارتریج 20 اینچ
فیلتر کارتریج 30 اینچ
فیلتر کارتریج 40 اینچ

فیلترهای کارتریج بر اساس اندازه قطر فیلتر به دو نوع طبقه بندی می شوند: فیلترهای کارتریج جامبو و فیلترهای نازک کارتریج.

فیلتر کارتریج 2.5 "
فیلتر کارتریج جامبو 4.5 "

1. فیلتر کارتریج جامبو

فیلترهای کارتریج Jumbo دارای قطر 4.5 اینچ هستند و در اندازه های 10 تا 40 اینچ تولید می شوند. فیلترهای کارتریج جامبو از نظر ماده به دو نوع فیبر و پنبه تقسیم می شوند.

یکی از ویژگی های فیلتر کارتریج Jumbo توانایی بیشتر آن در حفظ آلاینده ها است که باعث کاهش تعداد جایگزینی فیلترها می شود.
2. فیلتر کارتریج باریک

فیلترهای کارتریج فیلتر باریک با قطر 2.5 اینچ در اندازه های 10 تا 40 اینچ تولید می شوند. فیلترهای نازک کارتریج از نظر مواد به دو نوع فیبر و پنبه تقسیم می شوند.

در فیلترهای نازک ، فیلتر و فیلتر آب گام به گام در جهت حرکت آب ضخیم می شوند. قطر فیلتر نازک از خارج به داخل متفاوت است و در نتیجه مرحله به مرحله تصفیه آب انجام می شود که باعث افزایش جذب ذرات و افزایش عمر فیلتر می شود.
3. یک فیلتر بزرگ


فیلترهای میکرون بر اساس نوع فیلتر به دو دسته زیر تقسیم می شوند:

فیلترهای نخ نخ یا نخ میکرونی

فیلترهای الیاف PP میکرون

1. فیلتر میکرون-میکرون
فیلترهای کارتریج پنبه ای که به آنها فیلتر نخ نخ ریسی نیز می گویند ، در سیستم های تصفیه آب کاربرد زیادی دارند. از فیلترهای پنبه ای برای فیلتر کردن ذرات معلق در تصفیه آب با اسمز معکوس استفاده می شود.

فیلترهای میکرونی پنبه ای نیز در از بین بردن گل و لای ، ذرات معلق و لجن به اندازه میکرون که توسط واحد فیلتر شن و ماسه برداشته نشده است ، بسیار م effectiveثر است و در نتیجه آب زلال و بدون رس ایجاد می شود.
یکی از مزایای فیلتر پنبه قابلیت شستشو و استفاده مجدد آن است. عملکرد و عمر مفید فیلترهای پنبه با خاصیت نفوذ آب ارتباط مستقیم دارد. وقتی آب ورودی حاوی مقدار زیادی رس است ، زمان تعویض فیلتر پنبه در مدت زمان بسیار کمتری انجام می شود.
فیلتر پنبه ای ، فیلتر الیافی


2. فیلتر فیبر میکرون PP
فیلتر PP میکرون برای حذف ذرات معلق و گل از آب استفاده می شود. فیلترهای ساخته شده از فایبرگلاس و پلی پروپیلن در حین کار به فیلترهای استوانه ای تبدیل می شوند.

فیلترهای الیاف PP دارای اندازه هایی از قطر 10 تا 40 اینچ ، 2.5 و 4.5 اینچ هستند.
محفظه فیلتر میکرون

محفظه فیلتر میکرون و کارتریج فیلتر محفظه هایی هستند که فیلترهای میکرون به داخل آنها می روند. کارتریج های محفظه فیلتر در اندازه ها و انواع مختلفی از مواد موجود است.

ظروف فیلتر میکرون از ظروف استیل کربن و FRP ساخته شده اند که برای تصفیه آب استفاده می شوند.

محفظه فیلتر برای تصفیه آب با خلوص بالا از فولاد ضد زنگ ساخته شده است. محفظه فیلتر کارتریج شامل یک شیر تخلیه فشار و یک شیر تهویه است.
زمان تعویض فیلتر میکرون

به دلیل تجمع ذرات روی کارتریج فیلتر ، جریان از فیلتر محدود می شود. این محدودیت سرعت جریان را کاهش می دهد و افت فشار را افزایش می دهد.

فشار پارامتر اصلی برای تعیین وضعیت و کارایی فیلتر کارتریج است. اگر افت فشار در فیلتر کارتریج از حداکثر فشار توصیه شده بیشتر باشد ، این نشان می دهد که فیلتر کارتریج باید تعویض شود.

میزان افت فشار فیلتر میکرون با توجه به مشخصات و اندازه فیلتر میکرون متفاوت است. فیلترهای غشایی باید با افت فشار 1 بار و فیلترهای رشته ای با فشار 1.5 بار تعویض شوند.

به طور کلی ، زمان تعویض فیلترهای میکرون و حداکثر افت فشار مجاز توسط تولید کنندگان فیلترهای کارتریج فراهم می شود.
محفظه فیلتر میکرون
لوازم جانبی فیلتر جانی میکرون

فیلترهای کارتریج میکرون و لوازم جانبی فیلتر شامل آچارهای کارتریج فیلتر ، فشار سنج ورودی و خروجی ، شیرهای قطع کننده و شیرهای فشار دهنده می باشند.
تصفیه فاضلاب برای صنایع دارویی و کارخانه های داروسازی
تصفیه آب فاضلاب
ویژگی فیلتر میکرون

قدرت فیلتراسیون بالا و حذف مواد جامد معلق

باکتری ها و ویروس ها را از بین می برد

به علاوه یک عمر طولانی?? هیچ جایگزینی اولیه فیلتر وجود ندارد

resistance مقاومت شیمیایی بالا

افت فشار کم
فیلترهای میکرون را اعمال کنید

صنایع شیمیایی
پیش درمانی برای اسمز معکوس RO
صنایع غذایی
صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی
تصفیه آب سطحی
تصفیه آب دیگ بخار و دیگ بخار
صنایع فولاد و فلزات
صنعت ساخت و ساز