سفارش تبلیغ
صبا ویژن

گیج فشار چیست؟

گیج فشار یا فشارسنج ها چه کاربردهایی دارند؟
مقیاس های خشک نقش مهمی در دنیای صنعت و تجارت دارند. کاربردهای معمول فشارسنج ها
مواد خشک را می توان به موارد زیر اشاره کرد:
کمپرسور هوا
چندین ماشین صنعتی
برخی از پمپ ها
مخازن تحت فشار
لوله و اتصالات

فشار سنج چیست؟

در داخل لوله و اتصالات همیشه یک سیال متحرک وجود دارد که با فشار و دمای مشخصی حرکت می کنند و تا زمانی که این دما و فشار در محدوده طراحی مهندسی باشد ، مشکلی وجود ندارد ، اما گاهی اوقات فرایندها یا اختلالات ایجاد می شود. در سیستم لوله کشی رخ می دهد و باعث کاهش یا افزایش فشار سیستم می شود.

?

هر دو عامل کاهش یا افزایش فشار سیال می توانند باعث آسیب یا عدم کارایی در بخشی از سیستم لوله کشی و لوله کشی شوند که ما باید این سیستم ها و فشار سیال را کنترل کنیم ، بنابراین برای این نظارت باید از گیج فشار استفاده شود. عمل کن

سنج ها می توانند مقدار دقیق فشار سیال را که از طریق لوله و اتصالات جریان دارد به ما نشان دهند و ما حرکات غیر طبیعی سیال را در داخل لوله و اتصالات مشاهده می کنیم.

مایعات عبوری از فشار سنج ها می توانند فشار خود را از طریق عقربه های فشارسنج نشان دهند و با کلاس هایی که در آن وجود دارد ، فشار در محدوده 0 تا 10 بار (جو) یا 0 تا 16 بار نمایش و حتی از 0 تا 40 بار برای سیستم های فشار بالا است. .

نام دیگر فشار سنج فشار سنج است که می توانید برای خرید این محصول از آن استفاده کنید ، حتی برخی از این عناصر لوله را به عنوان فشار سنج تعریف می کنند.
فشار سنج چگونه متصل می شود؟

گیجها معمولاً رزوه ای هستند و اتصال آنها به صورت چرخ دنده های مارپیچی است که می تواند به لوله ها یا دستگاه های حاوی مایعات متصل شود که اندازه معمول آن 4 اینچ است و گاهی اوقات 4 اینچ نیز موجود است.
ما به دو نوع اتصال دنده ای اشاره خواهیم کرد:
از پایین متصل شوید

در فشار سنجهایی که نوع اتصال آنها از پایین است ، نخ در زیر فشار سنج قرار گرفته و اتصال آن عمودی خواهد بود.
قلاب از پشت

در فشار سنجها ، که از پشت متصل می شوند ، نخ در زیر فشار سنج قرار دارد و اتصال آن به صورت افقی خواهد بود.

نوع دیگر اتصال فشارسنج ها است که به صورت پیچ و مهره و از طریق فلنج بسته می شوند.
 ?
فشار سنج آلیاژی
سنجهای موجود در بازار به طور کلی آلیاژهای مس و فولادهای ضد زنگ هستند که از نوع بسیار گران قیمت فولاد ضد زنگ و مایعات با محیط های بسیار خورنده و خورنده هستند.

انواع فشار سنج های موجود در بازار
فشار سنج های موجود در بازار ایران به طور کلی در دو مدل است: فشار سنج روغن و فشار سنج خشک ، این دو مدل با یکدیگر تفاوت دارند ، اما هر دو مدل فشار سنج عملکرد اصلی خود را نشان دادن فشار مایع دارند. اما دقت اندازه گیری یا درجه کارایی این دو مدل با یکدیگر متفاوت است.

فشار سنج چیست؟
فشار سنج خشک متداول ترین فشار سنج است که در پروژه های صنعتی و تاسیساتی استفاده می شود ، داخل این فشار سنج خالی است و مانیتور دستی فشار مایع را نمایش می دهد و در مارک های مختلف موجود است.

فشار سنجهای خشک به دلیل لرزش دستگاههای مکانیکی و لوله های متصل به آنها همیشه لرزش دارند. این لرزش باعث لرزش دستهای فشار خون می شود و نمی تواند تعداد دقیق فشار مایع را نشان دهد. بنابراین ، یکی از مشکلات بزرگ این نوع فشارسنج ، لرزش عقربه های فشارسنج است.

مشکل دیگر فشار سنجهای خشک تولید رطوبت در فشار سنج مایع است ، در نتیجه اعداد داخل فشار سنج دیده نمی شوند و اپراتور قادر به دیدن فشار مایع نیست.

در فصول سرد ، وقتی دما کاهش می یابد ، رطوبت داخل فشارسنج خشک به یخ زدگی تبدیل می شود ، بنابراین دیگر قادر به خواندن اعداد داخل فشارسنج نخواهیم بود و فشارسنج عملاً عملکردی نخواهد داشت.

مزیت فشارسنجهای خشک قیمت پایین و بهره وری اقتصادی آنها است که با کمتر از سایر فشارسنجها قابل تهیه است.

?

فشار سنج روغن چیست؟
فشار سنج روغنی همان فشار سنج خشک است ، محفظه ای که با مایع مانند گلیسیرین یا سیلیکون پر شده است ، و ما دلیل آن را بررسی خواهیم کرد:

مایعاتی مانند گلیسیرین یا سیلیسیم باعث لرزش عقربه فشارسنج می شود و مقیاس می تواند تعداد فشارهای دقیق تری را نسبت به نمونه خشک نشان دهد زیرا مایع روغنی که دارای ویسکوزیته بالایی نیز می باشد ، می تواند دست فشارسنج را لرزاند. بدن

همچنین ، فشار سنج های روغن می توانند اصطکاک حرکت دست را در داخل حیاط کاهش دهند ، بنابراین ، با افزایش کارایی و طول عمر فشار سنج ، کمک زیادی به بحث اقتصادی خرید و تعویض فشار سنج می کند.

?